PŮLNOČNÍ KLENOT

pk.jpg

Autor: Richelle Mead

Nakladatelství: Domino

Žánr: Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány

Rok vydání: 2017

Počet stran: 424

Válečná uprchlice Mira byla vyhnána ze své domovské země a vtažena do jiné, která se dá označit přinejlepším za nehostinnou. Zvláštní shodou náhod se jí naskytne šance znovu utéct, tentokrát prostřednictvím Třpytného dvora.

Třpytný dvůr, škola a obchodní podnik zároveň, je místem, kde se z chudých dívek stávají dámy z vyšší třídy určené k uzavření manželství s mocnými a bohatými muži z Nového Světa. Právě tam je Mira pronásledována nejen ostatními klenoty Třpytného dvora, ale také svými nápadníky, kterým by měla potenciálně dát svůj život.

Během dne se řídí pokyny, učí se etiketě a zvykům, které jí pomohou získat anonymitu, a dokonce si najde pár opravdových přátel – přímou služebnou Adelaide a ambiciózní pradlenu Tamsin. Ovšem v noci spřádá Mira úplně jiný plán, takový, který by jí při odhalení mohl u nejvyššího soudu Adorie vynést i oprátku.

Mira Viana to nemá v životě lehké – je původem Simiričanka, což na ni nevrhá dobré světlo. Její země byla zničena válkou a proto se snaží utéct hodně daleko, pryč od té vší bolesti. Jenže pak zasáhne osud a Mira stojí před novou a nečekanou misí, která jí drásá srdce – musí najít a osvobodit svého ztraceného bratra. Jak se ale dostat co nejdříve a za málo peněz do Adorie, aniž by vzbudila podezření a nebyla chycena?

Její jednosměrnou jízdenkou je uzavřít smlouvu s Třpytným dvorem – místem, kde se z chudých dívek stávají bohaté manželky vlivných mužů. Mira se učí všemožným etikám a správným mravům, vzdělává se v historii a hraní na klavír. Získává také pár opravdových přátel, kterých ve svém životě příliš mnoho neměla. Jenže přesto všechno jí něco schází. Mira má příliš divoké srdce, než aby jen seděla a čekala na svého budoucího manžela.

Proto se rozhodne po večerech pomáhat chudým a utlačovaným lidem, kteří nemají sílu za sebe mluvit. Přidává se do tajné organizace agentů, kteří se snaží získat důležité informace o zrádcích Adorie – a tito nepřátelé patří mezi nápadníky Třpytného dvora.

Mira tak musí nenápadně získávat důležité dokumenty a informace a to v co nejrychlejším čase, neboť ani zlo nespí a to, co se blíží do Adorie nakonec udeří plnou silou na všechny její obyvatele. Nikdo tuto krutou skutečnost nečekal a Mira s organizací jsou pouze jedním z mnoha pěšáků na šachovnici.

Dokáží zastavit nebezpečnou hrozbu, která již pronikla do města, než bude příliš pozdě? A koho si nakonec zvolí – záchranu Adorie, svou lásku, nebo bratra?

NÁZOR:

Na druhý díl série Třpytný dvůr jsem se dlouho těšila a musím říct, že nejsem vůbec zklamaná, naopak! Příběh je dokonale napsaný, je velmi akční a plný zvratů, nechybí zde láska, pravé přátelství na celý život a hlavně napětí, kterého se Vám ke konci příběhu dostane opravdu ve velké míře!

Musím říct, že Půlnoční klenot se mi líbil více, než první díl této série. V tomto příběhu je totiž hlavní hrdinka taková pirátka, která se ničeho nezalekne a jde bojovat v tu chvíli, kdy se ostatní neodváží. Díky jejímu charakteru a odvahy se tak příběh odehrával v dobrodružné a akční atmosféře a to je ten hlavní důvod, proč se mi kniha opravdu hodně líbila.

Postavy mi hned na začátku padly do oka a musím říct, že si s nimi autorka moc pěkně pohrála. Miru jsem si oblíbila už jen proto, že měla tak divoké a nespoutané srdce a odvahu jít si za svým cílem bez ohledu na následky, které by ji mohly nepříjemně zasáhnout. Ale jak už to tak bývá, Grant Elliott mě prostě dostal a uhranul! Sice nebyl dokonalý, ale kdo takový je, že?

Grant byl takovou tajemnou záhadou jak pro mě, tak i pro Miru. Nechtěl se nikomu otevřít, ani sdílet své pocity a emoce. Byl neustále zamlklý a chladný, ale to ti největší hrdinové jsou a proto jsem ráda, že se Mira jeho charakteru nezalekla a přes jeho neproniknutelnou zeď se dostala. Bylo zábavné sledovat, jak se snaží z Granta udělat normálního člověka se smyslem pro humor.

Samozřejmě se zde setkáváme se situacemi, které již známe z prvního dílu. To však v příběhu vůbec nevadilo, protože jich zde bylo opravdu jen málo a na doplnění příběhu to bohatě stačilo. Kousky skládaček tak do sebe nádherně zapadaly.

Příběh je velmi dobře vymyšlen, narazíte zde na skvěle propracované šifry a tajné kódy. Jen jsem žasla nad tím, jak vůbec dokázali rozšifrovat tak zmatené a zamotané zprávy.

Co dodat na závěr? Autorka rozhodně na své kvalitě příběhů nepolevila a nám tak nezbývá nic jiného, než doufat v další (a brzké) vydání příští knihy.

jj

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji internetovému knihkupectví eReading.cz

Péťa 🙂

HODNOCENÍ: 10/10

 

 

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s